Przejdź do treści

     

Szanowni Państwo

Podczas pandemii zostały wstrzymane ogólnodostępne zajęcia prowadzone w Szkole Rodzenia Klinicznego Centrum.

Aktualnie panie zainteresowane zajęciami przygotowującymi do porodu mogą skorzystać z zajęć  Szkoły Rodzenia odbywających się w ramach programu Opolskie dla Rodziny.
Program
znajdziecie tutaj

Szkoła Rodzenia poprzez edukację oraz psychoprofilaktykę przygotowuje przyszłych rodziców do porodu i świadomego macierzyństwa. W ramach bezpłatnych zajęć zapewnia wykłady oraz ćwiczenia gimnastyczne przygotowujące do porodu.

Wykłady i zajęcia gimnastyczne prowadzone są przez pracowników Klinicznego Centrum: położne, ginekologa, neonatologa, pielęgniarkę neonatologiczną, psychologa, dietetyka oraz prawnika.

 

Dodatkowo wykład na temat pielęgnacji i higieny jamy ustnej noworodka prowadzi lekarz stomatolog, odbywają się także warsztaty z chustowania oraz zajęcia dotyczące pielęgnacji neurorozwojowej i rozwoju dziecka w pierwszym roku życia.

 

Przyszłym rodzicom położne pomogą m.in. przygotować się do aktywnego porodu poprzez stosowanie pozycji wertykalnych, technik relaksacyjnych i oddechowych na poszczególnych etapach porodu, opieki i pielęgnacji noworodka. Podpowiedzą co zabrać ze sobą do szpitala, pomogą przygotować plan porodu, zapoznają uczestników z regulaminiem szpitala oraz prawami pacjenta.  Lekarz ginekolog skoncentruje się na tematach dotyczących przebiegu ciąży, porodu i połogu, a także ewentualnych interwencji położniczych. Neonatolog zwróci uwagę na najważniejsze etapy w rozwoju dziecka. Dietetyk podejmie tematykę żywienia kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Psycholog zaproponuje techniki relaksu i wyciszenia. Radca prawny przybliży zakres uprawnień związanych z macierzyństwem i tacierzyństwem. 

 

Uczestnictwo w Szkole Rodzenia jest okazją do spotkania z lekarzami, położnymi i innymi przyszłymi rodzicami. Porozmawiania o swoich obawach, dolegliwościach, spostrzeżeniach. Umożliwia zwiedzenie szpitala naszego Klinicznego Centrum - począwszy od Izby Przyjęć poprzez Salę Porodową, Oddział Ginekologiczno - Położniczy, a skończywszy na Oddziale Neonatologicznym.

 

 

 

 

                                               

 

 

Autor: Grzegorz
Strona dodana przez: Grzegorz (2014-12-18 17:56:44)
Zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2020-07-03 08:57:53)